Rodzaje skanerów 3D

Rodzaje skanerów 3D różnią się między sobą w zależności od rodzaju skanowanej powierzchni. Ręczne skanery 3D są jednym z najczęstszych typów. Składają się ze światła LED, które służy do rzutowania wzoru na skanowany obiekt lub powierzchnię. Wzór porusza się w górę i w dół, podczas gdy diody LED wytwarzają na powierzchni szereg kropek.

Odległość między każdą kropką stworzoną przez diodę LED jest obliczana przy użyciu technologii czasu przelotu. Na podstawie tych danych skaner 3D tworzy chmurę punktów, której można użyć do stworzenia modelu 3D dowolnego obiektu lub powierzchni, która jest skanowana za pomocą tych urządzeń przenośnych. Istnieje wiele rodzajów skanerów 3D. Obejmują one przekrój od skanerów ręcznych, które mogą być używane na małej przestrzeni, po skanery stacjonarne, które wymagają ogromnej przestrzeni i bardzo cierpliwej osoby do ich obsługi.

Najpopularniejsze rodzaje skanerów 3D to te, które wytwarzają model 3D z obiektu lub środowiska pod jednym lub wszystkimi kątami. Modele te można następnie łatwo manipulować cyfrowo, aby tworzyć zaawansowane technologicznie rzeczy, takie jak renderingi architektoniczne, animacje, a nawet modele anatomiczne człowieka. Skanery 3D to urządzenia generujące modele 3D skanowanych obiektów. Są szeroko stosowane w różnych branżach, takich jak medycyna, inżynieria, rozrywka. Istnieje wiele typów skanerów 3D, ponieważ różne cele wymagają różnych specyfikacji. Istnieją przenośne skanery, które można łatwo transportować i używać w dowolnym miejscu. Istnieją ręczne skanery, które mogą szybko skanować małe przedmioty. Istnieją skanery stacjonarne, które mogą skanować duże obiekty dokładniej niż te ręczne, ale nie można ich łatwo przenosić ani przechowywać.

Technologia skanowania 3D to rewolucyjny nowy sposób tworzenia cyfrowych reprezentacji obiektów. Przed wyborem odpowiedniego typu skanera 3D, który najlepiej sprawdzi się w naszej codzienne pracy musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest główny cel naszego projektu. Tylko z jasno sprecyzowanym założeniem będziemy mogli dokonać wyboru, który pozwoli nam na uzyskanie wymiernych rezultatów.

Thanks for Reading

Enjoyed this post? Share it with your networks.