Stolik srebrny glamour

Glamour to komfort oraz trudna sztuka wnętrzarskich połączeń. To doskonały styl, w jakim nie brakuje mocnych odcieni kolorystycznych, jaskrawych akcesoriów oraz stylizowanych mebli. Natomiast urządzając pomieszczenie w stylu glamour, należy mieć się na baczności – luksusowa stylistyka glamour balansuje na krawędzi pomiędzy wnętrzarskim komfortem i kiczem. Jak zaaranżować mieszkanie w stylu glamour? Słowo „glamour” nie ma naturalnego wzoru w języku polskim. Określamy je jako splendor lub przepych.

Styl glamour: charakterystyka

Styl glamour to określenie niezwykle szerokie. Jedni twierdzą, iż jego najistotniejszą cechą jest zabawa formą, często podbita ironią. Oferują zatem przesadnie ozdabiane stare meble, malowane na jasne odcienie, natomiast do nich jasne akcesoria z rozmaitych epok, np. barokowe złożone z popartowskimi. Pozostali polecają umiar w wyborze elementów wyglądu. Oraz oczywiście z nimi się zgadzamy. Faktycznie, pomieszczenie w stylu glamour nie może być zwyczajne. Musi się wydawać luksusowe, natomiast choćby przypominać pałacowe komnaty, lecz niech będzie w odpowiednim smaku, ponieważ jedynie takie przetrwa próbę czasu. Dobrze będzie prezentował się stolik srebrny glamour.

Jak wybrać meble do salonu w stylu glamour?

W innowacyjnym pomieszczeniu inspirowanym stylem glamour odpowiednio znajdą się meble powtarzane na ludwikowskie – np. tapicerowane fotele, wersalki oraz narożniki, jak i stolik srebrny glamour. Ważnym elementem takich mebli będą naturalnie skręcone nóżki, jakie nadadzą im lekkości, natomiast całe pomieszczenie nabierze niezwykłego charakteru. W salonie powinny także odnaleźć się meble posrebrzane czy błyszczące, jakie będą odbijać światło, błyszczeć oraz urzekać subtelnym pięknem.

Thanks for Reading

Enjoyed this post? Share it with your networks.