Źródło: https://shroom.it/index.php
Jak zidentyfikować zarodniki Golden Teacher?
Zarodniki Golden Teacher mają formę zbliżoną do komórek rozrodczych innych odmian łysiczki kubańskiej, przyjmując postać struktur jednokomórkowych o podłużnym, elipsoidalnym kształcie. Obecność psylocybiny i innych związków psychodelicznych sprawia, że uprawa tych grzybów w Polsce jest nielegalna. Substancje halucynogenne nie występują jednak w samych zarodnikach, dlatego rodzimi kolekcjonerzy mogą bez obaw dysponować grzybnią i wykorzystać ją do obserwacji mikrobiologicznych. Różne odmiany Psilocybe cubensis w formie grzybni oferuje nasz sklep internetowy Shroom.it, gdzie znajdziesz specjalnie przygotowane growkity. Ich zakup jest w pełni zgodny z prawem, o ile aktywnie nie doprowadzisz do rozwoju owocników.
Warunki środowiskowe
Golden Teacher to odmiana po raz pierwszy odkryta przez niejakiego Stevena Pollacka, który natrafił na te grzyby w latach 80. XX wieku. Obecnie potwierdzono ich występowanie w wielu różnych częściach świata, przede wszystkim tych położonych w strefach tropikalnych i subtropikalnych. Grzyby te rozwijają się głównie w środowiskach mocno wilgotnych, przez co najczęściej wyrastają na terenach zalesionych. Specyficzne właściwości psylocybiny i innych związków halucynogennych sprawiają, że poszczególne kraje różnie podchodzą do możliwości sprzedaży, posiadania i przyjmowania grzybów tej odmiany. W niektórych państwach ich uprawa jest legalna, ale podjęcie decyzji o hodowli zawsze należy dokładnie przeanalizować pod kątem przepisów i restrykcji.
Specyficzne cechy
Identyfikacja samych zarodników tej odmiany jest trudna z uwagi na wiele cech typowych również dla innych grzybów psylocybinowych. W pełni rozwinięte osobniki można jednak rozpoznać na podstawie różnych parametrów. Jako grzyby saprotroficzne, Golden Teacher są organizmami cudzożywnymi oraz pobierają energię poprzez rozkładanie organicznych szczątków do związków prostych. Odmiana ta odznacza się ryzomorficzną grzybnią. Same zarodniki posiadają zabarwienie w odcieniach brązu, a ich odciski są gładkie i grubościenne. Dojrzałe grzyby tej odmiany mają zasnówkę o garbkowatej powierzchni. Na szypułce zauważyć można cienki pierścień, który przy opadaniu komórek rozrodczych ulega ciemnieniu.