Czym różni się agencja SXO od agencji SEO?

SXO to pojęcie względnie nowe. Obejmuje nie tylko pozycjonowanie stron, ale również optymalizację doświadczeń użytkownika, zwiększanie konwersji i analitykę strony, które są niezwykle ważne w promocji witryny w internecie. Agencja SXO ma zatem znacznie szerszy zakres działania od standardowej agencji SEO. Ale na czym konkretnie polegają te różnice?

Pozycjonowanie strony internetowej

Zarówno agencja SEO jak i SXO zajmuje się poprawą widoczności witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Obie dążą do wyświetlania się strony na pierwszej karcie Google, tak aby przyciągać do niej jak największą ilość klientów. W swoich działaniach skupiają się na 3 najważniejszych aspektach:

  • poprawie działania technicznego strony, w tym adresów url, przekierowań czy mapy witryny oraz szybkości jej ładowania;
  • doborze słów kluczowych i tworzeniu treści na ich podstawie;
  • tworzeniu przejrzystego profilu linków wewnętrznych i zewnętrznych.

Do tego dochodzą działania skupione na określonych miastach czy regionach, np. pozycjonowanie Warszawa. Budowanie lokalnej widoczności witryny skupia się na nieco innych metodach i w wielu przypadkach jest prostsze od pozycjonowania ogólnego. Największą rolę odgrywają tutaj katalogi i serwisy lokalne, a także wizytówka w Google Moja Firma.

Doświadczenia z zakresu UX i IU

Agencja SEO rozszerza swoje działania o User Experience, czyli tzw. UX. Polegają one na poprawie funkcjonalności witryny oraz jej wyglądu. W ramach UX bierze się pod uwagę wcześniejsze doświadczenia użytkownika i jego nawyki w obcowaniu ze stronami. Kluczowe jest bardzo dobre poznanie grupy docelowej oraz zachowań poszczególnych klientów na stronie, np. przy użyciu heat map.

W założeniu UX użytkownik ma nie tylko trafić na stronę, ale również czerpać korzyści z jej przeglądania. Witryna powinna być więc zaprojektowana w sposób intuicyjny z odpowiednio dobranymi kolorami czy czcionkami, które nie będą utrudniać korzystania ze strony. Specjaliści od UX w swojej pracy korzystają z wiedzy technicznej, psychologicznej oraz ogólnych zasad projektowania. Dzięki temu ułatwiają odbiorcom wędrowanie po witrynach, a tym samym przyspieszają finalizację sprzedaży. sxo.pl/pozycjonowanie-opencart/

Thanks for Reading

Enjoyed this post? Share it with your networks.