Otoki reklamowe, zwane również fryzami, blendami lub attykami reklamowymi, są jednymi z elementów reklamy wizualnej. Spotykane są najczęściej na różnego rodzaju punktach handlowo-usługowych – stacjach benzynowych, wolnostojących pawilonach handlowych, myjniach samochodowych, warsztatach czy niewielkich lokalach gastronomicznych. Przyjmują postać niewielkiej ścianki lub balustrady otaczającej dach od zewnątrz. Zrobione są z blachy aluminiowej malowanej proszkowo lub tafli z tworzywa sztucznego – dibondu albo pleksi. Szkieletem ścianki jest metalowy stelaż. Otoka może posiadać prosty lub wypukły przekrój.

Zazwyczaj umieszcza się na niej nazwę oraz logo danej firmy. Litery mogą zostać nadrukowane, naklejone z folii ploterowych. lub w wyższej wersji wycięte laserowo z plexi. Można również takie otoki podświetlić, oświetlić. Częstym rozwiązaniem jest stosowanie taśmy LED biegnącej wzdłuż dolnej krawędzi otoki, podświetlającej ją w nocy.

Otoki przyjmują różne wysokości, najczęściej jest to od 50 do 70 cm. Stanowią bardzo ciekawy element zewnętrznej reklamy wizualnej, który jest widoczny z dużej odległości, a jednocześnie w żaden sposób nie wpływa negatywnie na estetykę najbliższego otoczenia.

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

Czekamy na Państwa projekty! Nasi konsultanci skontaktują się z Tobą w ciągu 24 godzin, aby omówić projekt w szczegółach i dokonać darmowej wyceny .

Kontakt